منو اصلی
اخبار > گسترش روابط دو جانبه‌ بین ایران و پاکستان


  چاپ        ارسال به دوست

در بازدید هیأت اتاق بازرگانی لاهور از خانه فرهنگ کشورمان تأکید شد؛

گسترش روابط دو جانبه‌ بین ایران و پاکستان

هیأت اتاق بازگانی لاهور در بازدید از خانه فرهنگ ایران در لاهور بر ضرورت گسترش روابط دو جانبه‌ تجاری بین دو کشور تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار، علی‌اکبر رضایی‌فرد، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان، عرفان اقبال شیخ، رییس اتاق بازرگانی لاهور، علی حصام اصغر، قائم مقام ارشد اتاق بازرگانی لاهور، میان زاهد جواد احمد، معاون اتاق بازرگانی لاهور، منیب، مسئول هماهنگی و ارتباطات، خانم وفا یزدان‌منش، استاد زبان فارسی در اتاق بازرگانی و تنی چند از فارسی‌آموزان در اتاق بازرگانی لاهور شرکت کردند.

در ابتدا هیأت اتاق بازگانی لاهور شامل رؤسا، مسئولین و فراگیران دوره آموزش زبان فارسی اتاق بازرگانی لاهور به همراه رییس خانه فرهنگ ایران در لاهور از بخش‌های مختلف نمایندگی فرهنگی کشورمان شامل کتابخانه علامه محمد اقبال لاهوری، کلاس‌های آموزشی زبان فارسی، هنر، خط و خوشنویسی و سالن اجتماعات امام رضا(ع) بازدید کردند.

رضایی‌فرد در سخنانی، گفت: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در روابط دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان همانند پُل ارتباطی بوده و همیشه بسترهای فرهنگی به عنوان یکی از عوامل اصلی در توسعه تجارت بین ملت‌ها و کشورها نقش ایفا کرده است.

رییس خانه فرهنگ کشورمان افزود: بازرگانان و سرمایه گذاران کشور پاکستان نیاز دارند که زبان فارسی را یاد گرفته و با فرهنگ ایران آشنا شوند، زیرا زبان یکی از بهترین عوامل برای گسترش روابط تجاری و بازرگانی دو جانبه است.

وی ادامه داد: به همین منظور اخیرا خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با همکاری اتاق بازرگانی لاهور، کلاس‌های آموزش زبان فارسی را در اتاق بازرگانی لاهور آغاز کرده که گامی بسیار خوب و مناسب است.

عرفان اقبال شیخ، رییس اتاق بازرگانی لاهور نیز افزود: دو کشور دوست، برادر و همسایه پاکستان و ایران علاوه بر مرز مشترک، مشترکات زیادی چون آداب، سنن، فرهنگ، تاریخ، ادبیات و ... دارند و این یکی از بزرگترین عوامل روابط مستحکم دو کشور است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همیشه در تمامی لحظات سخت و مشکل، پاکستان را یاری کرده است.

علی حصام اصغر، معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور افزود: در کلاس آموزش زبان فارسی، تمامی دانشجویان از مسئولین اتاق بازرگانی لاهور شامل رییس، معاون، دبیر، مسئول روابط عمومی و یا تاجران و سرمایه گذاران عالی این کشور و حتی خود بنده حضور پیدا می‌کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به سفر‌های اخیر عمران خان، نخست وزیر پاکستان و قمر جاوید باجوه، فرمانده کل ارتش پاکستان به جمهوری اسلامی ایران، فرصتی بسیار مناسب برای تمامی سرمایه‌گذاران و تاجران فراهم شده و ما می‌خواهیم از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

در پایان این دیدار، مستندی مبنی بر جذابیت و اهمیت آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان توسط خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور به نمایش درآمد که به ترویج و معرفی گردشگری و پیشرفت‌های علمی و فناوری در کشورمان نیز پرداخته بود.

انتهای پیام/ص


١٢:٤٩ - 1398/09/17    /    شماره : ٧٣٩٥٥٧    /    تعداد نمایش : ١٠٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج