منو اصلی
اخبار > فعالیت‌های فرهنگی، هنری و آموزشی را ارتقاء می‌دهیم


  چاپ        ارسال به دوست

محمدعلی ربانی:

فعالیت‌های فرهنگی، هنری و آموزشی را ارتقاء می‌دهیم

رایزن فرهنگی کشورمان در دهلي‌نو در دیدار با کومار ویکاس، ريیس سازمان توانمندسازی فرهنگی و هنری هند گفت: با هدف آشنایی بیشتر هنرمندان هندی، فعالیت‌های فرهنگی، هنری و آموزشی را ارتقاء می‌دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کومار ویکاس، ريیس سازمان توانمندسازی فرهنگی و هنری هند در دیدار با محمدعلی رباني، رایزن فرهنگی کشورمان پیرامون همکاری‌های فرهنگی و هنری با ريیس این سازمان گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، ویکاس با اشاره به اهداف تاسیس این سازمان اظهار كرد: افزایش توانمندی هنرمندان هندی ،فراهم سازی امکان تبادل تجربه میان هنرمندان هند وسایر کشورها ، بهره گیری از ظرفیت هنر در تقویت فضای صلح وهمزیستی میان ملت ها را از جمله اهداف وبرنامه های این سازمان است.

 وی با اشاره به ظرفیت ها وبرنامه های این سازمان درخواست داشت تا رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با همکاری ومشارکت در برنامه های هنری وفرهنگی این سازمان امکان حضور وهمکاری هرچه بیشتر هنرمندان ایران وهندی را فراهم آورد.

برپایی نمایشگاه هنری به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

درادامه این دیدار محمدعلی ربانی رایزن فرهنگی نیز زبان هنر را به دلیل دامنه توسعه وفراگیری آن و همچنین جاذبه های ذاتی هنر در ایجاد همدلی وهم فهمی میان انسان ها حادز اهمیت خواند و ضمن استقبال از همکاری های مشترک رایزنی وسازمان سازمان توانمندسازی فرهنگی هنری هند ،ابراز امیدواری کرد در زمینه برپایی کارگاههای آموزشی با حضور اساتید ایرانی و همچنین  برپایی نمایشگاههای فرهنگی هنری ،همکاری مشترک بعمل آید .

مقرر شدهمزمان با ماه فرهنگی ایران در هند که در بهمن ماه برگزار خواهد شد ،با حضور هنرمندان ایرانی کارگاه آموزشی در زمینه هنر خطاطی ،مینیاتورو صنایع دستی در این مرکز برگزار شود.

انتهای پیام/م


١٢:٣٢ - 1398/09/21    /    شماره : ٧٤٠٧٧٠    /    تعداد نمایش : ١١٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج