منو اصلی
اخبار > وبینار «تأثيرگذارى متقابل زبان فارسى و عربى»/ ساخت تمدن اسلامی بر پایه ادبیات ملت‌ها/ ايكنا


  چاپ        ارسال به دوست

در بیروت برگزار می‌شود؛

وبینار «تأثيرگذارى متقابل زبان فارسى و عربى»/ ساخت تمدن اسلامی بر پایه ادبیات ملت‌ها/ ايكنا

رایزن فرهنگی ایران در لبنان با اعلام خبر برگزاری وبینار «تأثيرگذارى و تأثيرپذيرى متقابل زبان فارسى و عربى» اظهار کرد: زبان هر قوم و ادبیات ملت‌ها می‌تواند پایه ساخت تمدن اسلامی جهان قرار گیرد.

عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان در گفت‌وگو با ایکنا؛ درباره برگزاری وبینار «تأثيرگذارى و تأثيرپذيرى متقابل زبان فارسى و عربى» در لبنان اظهار کرد: این رویداد با حضور شخصیت‌های ایرانی و عربی برگزار می‌شود و به فرهنگی که هر دو گروه از هم وام گرفته‌اند، پرداخته خواهد شد.

وی زبان و اندیشه را دو روی یک سکه دانست و اظهار کرد: محاوره و ادبیات،‌ مناسب‌ترین وسیله برای ایجاد تعامل و گسترش روابط فرهنگی و تمدنی بین ملت‌هاست که اندیشه و فرهنگ دو ملت را به نمایش می‌گذارد. اندیشه‌ها زیربنای جامعه انسانی را تشکیل می‌دهند و زبان‌های متعدد قادر به ایجاد ارتباطات وسیع‌تر و تأثیرگذاری در دیگر فرهنگ‌ها هستند.

خامه‌یار تصریح کرد: ادبیات برآمده از زبان‌هاست که در فرهنگ‌های مختلف رویکردی متفاوت را پیش گرفته و ادامه دهنده دیدگاه‌ها، فرهنگ‌ها و اندیشه ملت‌هاست. زبان و ادبیات پل ارتباطی است که همبستگی و پیوند ایجاد می‌کند و در ساختن تمدن اسلامی نیز تأثیرگذار است. زبان و ادبیات می‌تواند پایه چشم‌انداز و اهداف گفت‌وگوهایی که دولت‌ها و ملت‌های جهان اسلام می‌توانند با یکدیگر داشته باشند،‌ قرار گیرد.

این نشست از سوی رایزنی فرهنگی ایران در لبنان و طی امروز، 25 تیرماه، ساعت 17:30 به وقت تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق برنامه زوم با رمز  275 085 8949  به تماشای وبینار بنشینند. لینک این برنامه https://us04web.zoom.us/j/2750858949 است.

انتهای پیام/


١١:١٥ - 1399/04/25    /    شماره : ٧٥٣٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج