منو اصلی
اخبار > گستره تمدن ایران بسیار وسیع و در چارچوب جغرافیای امروز ایران محدود نمی­‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران در روسیه در دیدار با رییس موزه هنر ملل شرق؛

گستره تمدن ایران بسیار وسیع و در چارچوب جغرافیای امروز ایران محدود نمی­‌شود

کاظم جلالی در دیدار با الکساندر سدف گفت: گستره تمدن ایران بسیار وسیع و در چارچوب جغرافیای امروز ایران محدود نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سفیر ایران در فدراسیون روسیه با رییس موزه هنر ملل شرق دیدار و در خصوص همکاری­‌های اینده گفت‌وگو کردند.

در این دیدارکه قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی کشورمان در روسیه و رئیس بخش آثار شرقی موزه، نیزحضور داشتند، ابتدا سدف پیشینه تاریخی و برنامه های در دست اقدام موزه را توضیح داد.

وی با اشاره به تخصص خود در حوزه باستانشناسی و کاوشهایی که در حوزه تمدنی ایران در آسیای مرکزی انجام داده، تمدن و فرهنگ ایران را در مرتبه­ای والا توصیف کرد که در گستره وسیعی از جهان هنوز هم حضور دارد.

رئیس موزه با توضیح دارایی­های موزه­ای مربوط به فرهنگ و تمدن ایران ، این بخش را یکی از غنی ترین بخش­های موزه توصیف کرد که برخی اشیاء آن نمونه های منحصر به فردی هستند که در سایر موزه ها نمی­توان مشابهی برای آنها پیدا کرد.

سدف با ارائه توضیحاتی در خصوص "نمایشگاه نقاشی دوره قاجار" در بهار سال آینده همکاری نمایندگی فرهنگی ایران را در این برنامه بسیار مثبت توصیف کرد و از مساعدت­های علمی وهمراهی های مستمر با این نهاد یاد کرد و از سفیر ج ا ایران برای افتتاح هنر نقاشی دوره قاجار دعوت کرد و گفت : ما می­کوشیم اطلاعات موزه ای دقیقی به دو زبان روسی و فارسی برای این نمایشگاه فراهم کنیم.

رئیس موزه هنر ملل شرق برای همکاری­های موزه ای با موزه های ایران اعلام امادگی کرد و توسعه این بخش از مناسبات فرهنگی را عامل آشنایی بیش از پیش مردم دو کشور از یکدیگر دانست.

در ادامه جلالی سفیر ج ا ایران در فدراسیون روسیه موزه­ها را بازتاب دهنده ارتباطات فرهنگی ملت­ها توصیف کرد که می­توانند بستر ساز مناسبی برای مناسبات دیپلماتیک باشند.

وی در خصوص تمدن ایران گفت: گستره این تمدن بسیار وسیع است و در چارچوب جغرافیای امروز ایران محدود نمی­شود. کوشش­های فرهنگی با ارجاع به ریشه­های تاریخی و بسترهای اصلی فرهنگی، می­تواند به این اقدامات اصالت علمی و هنری بدهد و از توجه مدیر موزه به این مهم تشکر کرد.

سفیر ج ا ایران در فدراسیون روسیه ضمن استقبال از دعوت سدف برای حضور در مراسم افتتاح این نمایشگاه پیشنهاد کرد که این نمایشگاه به صورت مجازی با همکاری یکی از موزه­های ایران در ایران هم به نمایش دربیاید که مورد استقبال واقع شد.

انتهای پیام/م


١٢:٤١ - 1399/08/01    /    شماره : ٧٥٨٦٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج