منو اصلی
اخبار > رونمایی از کتاب «توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جمهوری خودمختار نخجوان»


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از کتاب «توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جمهوری خودمختار نخجوان»

کتاب «توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جمهوری خودمختار نخجوان» نوشته پروفسور اسماعیل حاجی اف، رییس آکادمی ملی علوم نخجوان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در ابتدای این مراسم سید سوره، رییس دپارتمان امور سازمان‌های اجتماعی و مسائل سیاسی بشردوستانه مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان گفت: این اولین کتاب علمی درباره توسعه فرهنگی و اجتماعی ـ اقتصادی نخجوان است.

وی اظهار کرد: در این کتاب اطلاعاتی در مورد توسعه پویا و پایدار جمهوری خودمختار نخجوان در سال‌های ۱۹۹۵-۲۰۱۹، از جمله دستاوردهای جدید این سرزمین بر اساس منابع معتبر تحقیق و جمع‌آوری شده است.

سید سوره افزود: یکی از فصل‌های این کتاب با عنوان «توسعه اقتصادی جمهوری خودمختار نخجوان» این واقعیت را نشان می‌دهد که نخجوان از نظر توسعه اقتصادی ـ اجتماعی در نتیجه اصلاحات هدفمند در جمهوری خودمختار و اجرای برنامه‌های مهم دولتی و مدنظر را به درستی طی کرده است.

وی ادامه داد: فصل دوم این کتاب با عنوان «توسعه اجتماعی جمهوری خودمختار نخجوان» به ماهیت کلی توسعه اجتماعی و تغییرات در حوزه اجتماعی می‌پردازد.

سید سوره خاطرنشان کرد: فصل سوم با عنوان «فرهنگ جمهوری خودمختار نخجوان» شامل حوزه‌های علم، فرهنگ، آموزش، ادبیات، مطبوعات، هنر و گردشگری در جمهوری خودمختار نخجوان است.

وی در پایان سخنانش، مطرح کرد: همانطور که اشاره شد این کتاب به عنوان یک اثر علمی، برای تاریخ دانان، اقتصاد دانان و محققان زندگی اجتماعی و فرهنگی جمهوری خودمختار نخجوان و پژوهشگران این منطقه اطلاعات ارزنده‌ای دارد.

انتهای پیام/ص


١٢:٠٩ - 1399/08/03    /    شماره : ٧٥٨٧٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج