منو اصلی
اخبار > هند خواستار گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی با ایران شد


  چاپ        ارسال به دوست

هند خواستار گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی با ایران شد

رهبر صوفیه رفاعی شعبه برودا ایالت گجرات هند در دیدار مسئول خانه فرهنگ کشورمان در بمبئی، خواستار گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی به ویژه در زمینه برگزاری کنفرانس‌های وحدت اسلامی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محسن آشوری، مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی در جریان سفر خود به شهر برودا ایالت گجرات با سید کمال الدین مظهر الله، رهبر صوفیه رفاعی شعبه برودا ایالت گجرات هند دیدار کرد.

سید کمال الدین مظهر الله در سخنانی، اظهار کرد: ریشه تاریخی صوفیه رفاعی به شیخ رفاعی در بغداد که هم عصر عبدالقادر گیلانی است، باز می‌گردد و در حدود 200 سال پیروان ایشان از عراق به هند مهاجرت کردند که ابتدا در شهر حیدرآباد سکنی گزیدند و پس از آن با دعوت شاه برودا برخی از پیروان این فرقه به شهرهای احمدآباد و برودا مهاجرت کرده و خانقاه باشکوهی را احداث کردند و به فعالیت‌های دینی پرداختند.

رهبر صوفیه رفاعی شعبه برودا ایالت گجرات افزود: پیروان این فرقه صوفیه علاوه بر هند در کشورهای دیگر همچون مصر و پاکستان و ... فعالیت و با دیگر گروه‌های مسلمانان روابط حسنه بر اصل احترام متقابل دارند.

وی اجرای برنامه مشترک فرهنگی بین ایران و هند ضروری دانست و گفت: برای ما مایه افتخار است که با نمایندگی فرهنگی ایران در بمبئی فعالیت‌های مشترک در جهت برگزاری سمینار‌ها و کنفرانس‌های وحدت اسلامی داشته باشیم.

رهبر صوفیه رفاعی شعبه برودا ایالت گجرات یادآور شد: به درستی وحدت و اتحاد میان گروه‌های اسلامی رمز پیروزی امت اسلام در برابر دشمنان است.

ضرورت وحدت میان امت اسلامی

آشوری هم در سخنان خود، مطرح کرد: نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با قدمتی بیش از 60 سال توانسته به عنوان یک مرکز فرهنگی در جامعه هند معرفی شود و در راستای وظایف خود در جهت وحدت و اتحاد میان مسلمانان برنامه‌های گوناگون را اجرا کرده است.

رییس خانه فرهنگ ایران در بمبئی ادامه داد: افزون بر آن، خانه فرهنگ کشورمان تمامی توان خود را برای ایجاد و بسط روابط فرهنگی میان دو کشور متمدن مشرق زمین به کار بسته است و برنامه‌هایی همچون برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های مختلف به ویژه در جهت وحدت اسلامی و ارتقاء و گسترش فرهنگ فی مابین را انجام می‌دهد و امید است که رهبر صوفیه رفاعی شعبه برودا نیز در آنها شرکت داشته باشند.

وی اظهار کرد: بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در جهت وحدت جهان اسلام، هفته وحدت را نامگذاری کرد و دفاع از حقوق مستضعفین جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین را وظیفه دینی هر مسلمان نامید و جمعه الوداع را روز قدس عنوان کرد.

آشوری افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در بسیاری از بیانات و  منویاتشان بر وحدت میان امت مسلمان به عنوان کلید پیروزی بر دشمنان قسم خورده اسلام تأکید دارند.

انتهای پیام/ص


١٠:٠٨ - 1399/09/10    /    شماره : ٧٦٠٨٢٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج