منو اصلی
اخبار > لزوم توسعه روابط و فعالیت‌های فرهنگی و هنری ايران و نخجوان


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار وابسته فرهنگی ایران با مدیر اجرایی وزارت فرهنگ نخجوان مطرح شد؛

لزوم توسعه روابط و فعالیت‌های فرهنگی و هنری ايران و نخجوان

وابسته فرهنگی ایران با مدیر اجرایی و داخلی وزارت فرهنگ نخجوان دیدار و بر لزوم توسعه روابط و فعالیت‌های فرهنگی و هنری ايران و نخجوان با استفاده از ظرفیت‌های مشترک فی مابین، تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوالفضل ربیعی، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با پیری نقی اف، مدیر اجرایی و داخلی وزارت فرهنگ (وزیر سابق وزارت آموزش و پرورش) نخجوان دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیری نقی اف با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های مختلف فرهنگی و مراکز و مؤسسات زیر مجموعه این وزرات، گفت: همانند حوزه‌های دیگر، حوزه فرهنگ و هنر نیز توسط دولت حمایت و پشتیبانی می‌شود. زیر مجموعه وزارت فرهنگ جمهوری خود مختار نخجوان مدارس موسیقی، کالج موسیقی، موزه‌ها، کتابخانه‌ها، گالری نقاشی، باشگاه‌های فرهنگی، از جمله تئاتر مردمی، تئاتر عروسکی، تئاتر کودکان فعالیت می‌کنند. ما بوسیله این مؤسسات، فرهنگ و هنر خود را هم در نخجوان و آذربایجان و هم در جهان معرفی می‌کنیم.

وی به اشتراکات دو ملت ایران و نخجوان اشاره کرد و افزود: ما نیز آماده همکاری‌های فرهنگی و هنری هستیم، لیکن در شرایط فعلی با وجود بیماری کرونا تقریبا همه برنامه‌ها و برگزاری مراسم‌های ما نیز تحت تأثیر قرار گرفته و اجرا نمی‌شوند.

ربیعی، وابسته فرهنگی کشورمان در سخنانی، بر توسعه بیش از پیش همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و نخجوان تأکید کرد و گفت: وجود ریشه‌ها و پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی و وجود بسترهای زیاد همکاری میان ایران و نخجوان، شرایط مساعدی برای توسعه روابط فرهنگی بین دو ملت ایجاد می‌کند.

وی اظهار کرد: دو ملت دارای علائق و مشترکات زیادی هستند و استفاده از این ظرفیت می‌تواند عاملی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه فرهنگی و هنری باشد.

ربیعی یادآور شد: وجود اشتراکات حوزه تمدنی، فرهنگی، دینی، تاریخی و زبانی هر دو منطقه باید فصل مشترک دو ملت بوده و موجب تقویت تعاملات و دوستی‌ها باشد.

انتهای پیام/ص


٠٨:٠٢ - 1399/11/07    /    شماره : ٧٦٣٨٨٩    /    تعداد نمایش : ٧١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج